Ilorin a její kecy

Téma Týdne aneb Lyže a Mávající Expert

7. srpna 2013 v 7:30 | Ilorin

Poprvé Vám přináším článek na Téma Týdne. Protože... poprvé vím, co napsat. A to proto, že nynější téma je: Zážitky z MHD. A těch mám až moc. K nejlepším patří vidění chlápka ve středověkém oděvu a s kopím a téměř všechny těláky a výlety, kdy jsme byli nuceni se přepravovat tramvají jako jedna skupina. Protože ano, myprostě musíme zaplnit celou polovinu tramvaje a nechat tu druhou totálně prázdnou. Tady jsou ale mé dvě nejoblíbenější příhody z MHD.

Lyže
Každý už asi byl na lyžáku, co? A hádám, že většině z vás půjčovali lyže ve škole (no dobře, ale mně je půjčovali). Cesta s nimi domů nebyla tak hrozná, protože moji vnímaví a hodní prarodičové si to přihnali s autem. Problém byl až na cestě z domova do školy. Víte co? Budu psát "problém", protože já se na to upřímně těšila celý týden. Prostě jsem věděla, že budu muset jet ráno do školy trolejbusem a z nějakého důvodu jsem z toho měla druhý Vánoce. Ale k věci. Nástup: v pohodě. Už jsem si dávno vyhlídla, kam se postavím, abych zabírala, co nejmíň místa, protože je tam většinou docela narváno. Pak ale nastal problém - lyže byly doslova (a tím myslím vážně doslova) stejně vysoké jako trolejbus, pokud byli rovně. Prostě od podlahy ke stropu. A asi taky znáte ty otravné tyčky/trubky na stropě, kterých se stejně skoro nikdo nedrží (já jo, ale jen abych dokázala, jak jsem vysoká). No, tak ta tyč mi stála v cestě k mému vyvolenému místečku. Shrnuto - strávila jsem skoro dvě zastávky neustálím nahýbáním lyží na stranu, aby proklouzli a pak také další dvě nakonci jízdy, abych je odtamtud dostala. Ale přece jsem nakonec vylezla z trolejbusu šťastná a zdravá a lyže dorazili do školy (také šťastné a zdravé).
Hm... Není to tak srandovní historka, ale co. Je moje oblíbená. Už jen díky spojení lyže v trolejbusu.

Mávání aneb už chápu, proč učitelky nastupují poslední
Jednou jsme takhle se seminářem jeli tramvají. Měli jsme jet jen asi dvě stanice, ale stejně (podle mě mrhání jízdenkami, ale co). Bylo nás něco kolem 15 s jednou učitelkou. Tak čekáme na zastávce, tramvaj přijede (docela prázdná na ten čas) a my nalezeme dovnitř. Většina z nás nastupuje do prvního vagónu, jen dva experti si vlezou jinak. Učitelka ještě stojí venku, kontroluje, že všichni nastoupily. Pak zaleze taky. Nejsem si jistá, co se přestě stalo, ale když se tramvaj pomalu rozjede, vidím spolužáka, jednoho z "expertů", jak mává a stojí pořád na zastávce. V tu chvíli, moje vnitřní já se válelo smíchy na podlaze. Jen kdyby jste ho viděli - ten nevinný a přitom nějak rošťácký úsměv a ruka pomalu mávající ve větru. Opravdu netuším, co se stalo, ale hádám, že když učitelka zalezla do tramvaje, buď sám vyskočil (proč? To kvůli jeho blbosti) nebo ho i ten druhý "expert" strčil ven. Jak to bylo, to se nikdo nedozvíme. Co ale víme je, že o dve stanice později vystoupíme a čekáme dál na zastávce. Díky bohu jsem nebyla jediná, kdo si mávajícího spolužáka všimnul, učitelka ho viděla taky. Bohužel takové štěstí ostatní spolužácí neměli, a než přijela další tramvaj (díky bohu jela hned za asi tři minuty), stačila jsem obraz mávajícího spolužáka vylíčit snad desetkrát.

A jaká je vaše oblíbená historka z MHD? Napište do komentů nebo mi dejte odkaz na svůj vlastní článek na Téme Týdne :)

Sovička

23. července 2013 v 17:39 | Ilorin

Pokud si někdo zde všímá i konkrétních dílů oblečení mých Simíků, ví, že velice často používám přívěsek, který jsem si přejmenovala na Sovičku. Je prostě skvělá, hodí se skoro ke všemu, a je prostě taková roztomilá. A používám ji...


...hodně :)

Nicméně jsem se Vám chtěla pochlubit, protože koncem školního roku jsem jednu takovou našla v obchodě! Stála necelou stovku a já si jí prostě musela hned koupit! Je stejná, jako ta ve hře - skvělá, hodí se mi k většině věcí a je strašně roztomilá :) A samozřejmě - jako hodinky! Což se hodí, když nnáramkové nikdy nenosím a mobil mám věčně vybitej a k tomu ještě doma na stolku.
Prostě celý článek je o tom, že jsem strašně šťastná, protože mám teď mojí Sovičku! To a vyzkoušení nového foťáku, kterým jsem přívěsek vyfotila :)


Speciálně pro Vás jsem znova vyhledala, kde jsem si Sovičku stáhla do hry :) Takže zde - Sovička Ke Stažení :)

Týden bez elektroniky

26. června 2013 v 7:30 | Ilorin

O Co Jde?
Je to takový můj malý projekt/experiment, který mám v plánu sama udělat a je jen na Vás, pokud se chcete přidat. Jedná se (jak napovídá titulek) o týden bez elektroniky tj. počítače, televize, mobilu, rádia atd. Můžete si ale teké udělat výjímky, jako třeba kuchyňské náčiní a spotřebiče (což je taky elektronika). A pokud byste si nastavili ještě větší náročnost tj. Týden bez eletriky, doporučovala bych Vám výjímky jako třeba světlo a tak.

Jak to správně provést?
Tak samozřejmě, základní pravidlo je žádná elektronika. Důležité je, abyste si dokázali zajistit, že ani vaše rodina ve vaší přítomnosti nebude něco takového používat (to víte, pokušení!). Já napřklad plánuji tento experiment udělat v týdnu, když je moje sestra pryč na táboře. Jinak další pravidlo není, buďte na sebe tvrdí, jak chcete Vy :) Ale bylo by dobré si v týdnu psát poznámky, o tom, jak si vedete (něco jako deník trosečníka), ti se slabší vůlí můžou takovou věc psát i na počítači (ale jen to! Žádný internet! Prostě otevřít Word, napsat pár vět a konec!).

Chcete se taky připojit? Tak si vyberte nějaké pro vás výhodné datum a můžete začít! Budu ráda, když se potom o své zážitky podělíte v komentářích :)


Já osobně začínám hned první prázdninový týden (jak jsem řekla - ségra je pryč :)). A možná tušíte, čím si chci vynahradit ten čas, co trávím u počítače. Ano, četbou. A protože mám doma asi 5 kratších knížek, druhý díl Bídníků (kolem 800 stránek), Střet Králů (druhý díl ságy Píseň Ledu a Ohně (doporučuju!), kolem 900 stránek) a ještě Zlatý Kompas v angličtině, myslím, že se nudit nebudu :) Plus mám také obří puzzle o 1000 kousků, které se moje sestřička za ty dva roky, co ho máme, ještě nerozhodla složit, takže... Jo, napočítám s tím, že by mi počítač nějak vážně chyběl. V nejkrajnějším případě jsem si ještě opsala nějaké recepty na dezerty (které jsem v minulosti podělala), odhodlaná zkusit je znovu :)

P.S Přednastavuji článek na neděli, jelikož začnu už v sobotu. A na středu možná taky ještě něco vymyslim...

Srdce nelže, ale zrcadlo ano

21. dubna 2013 v 7:30 | Ilorin


Krása.
Jednoduché slovo, co dokáže stejně dobře potěšít jako ublížit. Každá dívka ho chce od přítele slyšet a každá se tak chce cítit.
A přesto jde jen o módu.

Mrzáci, bastardi a zlámané věci

17. dubna 2013 v 7:30 | Ilorin

Tak...
Možná si pamatujete na moje staré fotky osmáků, když se narodily? No, tak o té doby nám jaksi nefunguje foťák, a tak jsem nemohla fotit dál. A oskáci se nám už rozdali. Z původních 16 ze dvou vrhů narozených asi den po sobě jeden umřel (zkusil si bungee jumping z vršku klece, když se nějakým zázrakem otevřela dvířka) a 13 je jich už rozdaných do zverimexů a přátelům. No a 2 nám ještě zůstali, přičemž když jsem ukecala mámu, aby jsme si ty dvě potvůrky nechali, vylezlo z ní asi po dni, že tím nechali myslela nechali asi tak dva měsíce, než se jich taky zbavíme. Ještě jsem na ní trochu naštvaná...
Každopádně se dneska naskytla přležitost a já se pokoušela vyfotit s mým novým oblíbencem. Byl z vrhu asi nejmenší, má úžasnou věčně rozčepýřenou srst a malinká očička. A jako jediný mi neutíká a nevyskakuje z ruky (což ale asi nebude díky mé osobnosti, ale pravděpodobně je na to prostě jen slabý). Jméno ještě nemá, přemýšlím nad Prcek Junior (protože jsem si jistá, že alespoň jednoho osmáka jsem tak už pojmenovala) nebo Prďola Junior, což už je u mě něco jako tradice jmen. Ale pokud chcete, můžete mi navrhnout nějaké jméno v komentářích.
A proč se mi zalíbil zrovna tenhle? No protože byl nejmenší, a tak lehce odstrčený. A jak jedna moje nově oblíbená postava řekla, mám slabost pro Mrzáky, Bastardy a zlámané věci (což s osmákem úplně nesouvisí, ale mně se ta hláška prostě líbí)
Tak jo, tady jsou fotky. Zkuste mě ignorovat a více si všímat toho drobečka. A byli focené přes kameru na notebooku, takže žádné stěžování na špatnou kvalitu! :)

Hlavní a jediné téma článku: Hra mě bez prominutí se*e!

10. dubna 2013 v 7:30 | Ilorin


Už to tak prostě je. Já a elektronické spotřebiče si spolu nerozumíme. Foťák - rozbitý, mobil - věčně nefungující, mp4 - v rozkladu, sluchátka - vynechávající a teď to moje prokletí dostihlo i můj milovaný počítač.
Objasním vám situaci.

Moji Simíci jsou pomalý, večně se sekají, když už se mi něco povede, tak hra padne a takhle bych mohla mluvit donekonečna. Hlavní problém je ale jinde, protože všechny tyhle chyby jsem měla možnost vidět ve hře asi už před třemi týdny. Od té doby jsem toho hodně vymazala, zlepšila... Ale ono se to prostě rozhodlo, že mě to potrápí.
Už přes tři týdny mi totiž počítač nebere ani CD. Skoro vždy, když to zkusim, se to prostě pokusí načíst a pak si řekne, že žádný CD v mechanice neni a mému úsudku zřejmě nedůvěřuje (věřte mi, nad mým počítačem jsem poslední dobou prohodila více sprostých slovíček než za celý rok). A když už někdy po hodinovém čistění CD se počítač rozhoupá a hru zapne, skoro ihned spadne.

Pokusila jsem se tedy postupovat chytře. Zkusila jsem na počítači pár jiných CD, jestli teda náhodou není problém s mechanikou. Ale Sims Medieval se načítá bez problémů stejně jako ostatní. Takže jsem opravdu většinu času leštila CD a pak čekala, co na to počítač řekne. Většinou ho i dokonce vzal. Takže tenhle víkend jsem udělala velkou vymazávací akci downů, abych zlepšila hru, když už jsem CD důvěřovala. A co myslíte, že se stalo? No ovšem, ani to tady nemusím psát. Takže zřejmě je CD natolik poničené, že ho prostě počítač nevidí. Ale věřte mi, moc poničené není, alespoň ne víc než moje ostatní CD - to jest pár škrábanců.

Takže moje poslední a asi finální řešení - koupit si nové CD. Poslední dodatek, jaký mám je totiž Roční Období, takže už mám možnost koupit si něco nového. Ale tady přichází moje bankéřská stránka: já nechci zbytečně utrácet peníze za něco, co pořádně nechci, jen abych se mohla vrátit k mé sekající hře. Protože víte, mě Studenský život nějak nezaujal. A ani Tropický Ráj, abych se přiznala. Ale budu si muset vybrat to menší zlo a koupit si právě Tropický ráj, který vychází někdy v červnu.

Do té doby se budu vždy snažit počítač přemluvit ohledně mého CD, ale moc šancí tomu nedávám. Nebojte se, pár fotek ze Simíků, které jsem zatím stihla udělat pro časopis ještě mám, takže to by neměl být problém. Ale s komixy tedy počkejte do červa. V tu dobu bych je už měla mít i napsané dopředu, takže focení bude rychlé.

Každopádně všem děkuji za přečtení tohoto článku, mého podivného způsobu zbavení se vzteku. Doufám, že takovou malou pauzu v komixech pochopíte...

Comics

3. dubna 2013 v 7:30 | Ilorin
Dnes bych vám ráda představila jednoho úžasného malíře. Vystupuje na deviantartu pod jménem deakazu a dělá prostě dokonalé obrázky. Dříve ale hlavně dělal krátké komixy o Twilight. Odkazy na všechny jeho komixy ZDE. Netuším, jestli je fanda Stmívání, každopádně komixy jsou moc vtipné a přesto knížky nebo filmy nijak neuráží.
Jeden příklad Vám dám sem, na odkazu výše se můžete podívat na zbytek.

V neděli čekejte, trochu delší článek, možná Simíky na přání, které mám už udělané z dřívějška, protože Sims mi (překvapivě) zase blbnou a o víkendu to asi pořádně přeinstaluju.

1D a "jejich" One Way Or Another

6. března 2013 v 7:30 | Ilorin
(ano, zlo se zrodilo!)
...
Dobře, povím Vám to.
Ať už milujete nebo nesnášíte 1D, zřejmě jste zaznamenali jejich nové video One Way or Another, které udělali kvůli charitě. Uznávám, že se mi to video docela líbilo, ale na to, abych se stala fanouškem to teda nestačilo. Nejsem tu ale dnes, abych vyjádřila můj názor na 1D, ale abych poukázala na to, jak jsou některé jejich fanynky (bez prominutí) blbé.
Včera jsem zavítala na hitparádu Óčka (ano, i já to tam někdy navštívím, abych zjistila, jestli mám dád šanci nějakému novému "hitu") a četla jsem si komentáře. A přísahám, že alespoň 50 hned pod sebou obsahovali jedno a to samé sdělení - dejte sem One Way Or Another! Jsou lidi fakt tak blbý! To opravdu nikdo nezná ten originální song od Blondie? Nebo alespoň verzi od Glee, kde z toho udělali parádní mix? Ne? Ale pokud to ti lidé vědí, tak pak jsou ještě blbější! 1D UDĚLALO COVER! Cover! Vzalo písničku a přezpvalo si ji! A pokud jsem dobře viděla, Óčko nikdy nehraje covery, proč taky. Óčko hraje zásadně originální songy (prosím, nenechte se zmást slovem originální, které se na Óčku moc nevyskytuje). Takže už je určitě nemůže dát do hitparády, když tu písničku nevytvořili!
Mimochodem, poslední dobou mě moc štve, jak se vždycky mluví o písničce jako o "jejich" písničce. A to jen u 1D. Ta tvorba písničky totiž vůbec neni o nich - oni si jezdí na turné po celé Evropě, nebo co, zatímco jim nějací dva ochotní chápci, o kterých pochybuji, že za to dostanou dost zaplaceno, napíšou celé nové album.
No nic, můj velký monolog skončil a co jsme se naučili? Že někdy jsou fanynky horší než celá kapela!A může mi prosím někdo vysvětlit tenhle pohyb? Něco jako "musím, musím na záchod"? + ten vzadu vlevo "už to tlačim"

Co je špatné na 12. lednu

10. ledna 2013 v 7:30 | Ilorin

V zásadě nic. Jsou to moje narozky, takže... Komu by se nelíbili jeho narozky. Ale to datum už nějak přestávám mít ráda...
Zřejmě znáte Wikipedii (haha, kdo by neznal tetičku Wikipedii, na kterou se vždy může spolehnout při plnění úkolu?). Možná ale nevíte, že na Wiki jsou i všechny dny v roce s infem, co se stalo, kdo ne narodil a kdo umřel. Stránku 12. ledna jsem objevila už dávno. Zjistila jsem tam například, že ve stejný den (ne ve stejný rok, jak vždy ve vyprávění vynechám) se například narodil československý gymnasta, který vyhrál i zlato na olympiádě - a hádeje - má stejné příjmení jako já! No nic.
Ale moje datum narození zašpinila jedna ošklivá věc ohledně zemětřesení na Haity před 3 lety. Určitě si na to vzpomínáte, byli toho plné zprávy a noviny (a celebrity, co tam hned šli darovat miliony). Takže to je ta lepší špatná stránka.
Ta horší je, že 12. ledna budou všechny stránky na internetu vydávat článek Happy Birthday Zayn! Ano, ten zpěváček Zayn Malik mi ukradl narozky. A ano, beru to osobně.
Nepřipadalo Vám ale vždycky, že narozky jsou něco, co je jen vaše? No, teď to se mnou sdíli celý davy uřvanejch puberťaček, ale prostřednictvím někoho jiného.
Proto zahajuji skromný protest! Přísahám tady já, Ilorin, že dne 12, ledna si na svou stránku nezveřejním Happy B-day Zayn (co je to za zkratku B-day?) ale Happy Birthday Ilorin! Ano! Ukážeme jim! :D
P.S Pokud článek nějak nechápete, dejte za každé třetí slovo velkého smajlíka a přidejte dávku ironie a pochopíte :)

Lidi zase nejsou tak blbý!

6. ledna 2013 v 13:00 | Ilorin


Tak jsem včera byla na Bídnícich... A jaké to bylo? EPICKÉ!
Opravdu skvěle vybraní herci, samozřejmě skvělé písně, na jakých se nedá co zkazit a nádherné prostředí, i když si párkrát museli pomoct zeleným plátnem. Hugh Jackman je skvělý Valjean a spolu s chladným Javertem Russellem Crownem tvoří skvělou dvojci. Annie Hathway jako Fantina hrála úžasně a pokud nedostane Oskara, se světem není něco v pořádku. Moje oblíbenkyně Samantha Barks jako Eponina je také vynikající a mnohem výraznější než Cosetta Amanda Seyfried. Takže nechápu, co na ní Marius Eddie Redmayne vidí - já bych brala Eponinu všema deseti a nehonila bych tam někde v zahradě Cosettu. Potěšilo i pár divadelních Bídníků, kteří se tam mihli (popravdě jsem zjistila, že se tam mihli jen z fotek, v samotném filmu jsem si jich ani moc nevšimla), ale hlavně Colm Wilkinson, který zde hrál biskupa, ale který byl tm prvním anglickým Valjeanem, co se kdy objevil na prknech divadla.
Měla už jsem v hlavě připravený článek s názvem Lidi Jsou Blbci, protože den před promítáním byli v sále obsazené 4 místa - z toho dvě já a ségra. Nakonec ale bylo plno, protože si lidi zřejmě koupily lístky na poslední chvílii, takže nakonec článek, že lidi jsou blbý, když nejdou na tak krásný film, psát nemusím.
Základ filmu byla samozřejmě hudba. Herci zpívali živě a až potom se k tomu přidal orchestr - vyzní to tak víc realisticky. Jen se mi moc nelíbilo jedna věc - víte, já nemám moc kina ráda. Vždycky je tam totiž zvuk zesílený na maximum. Takže když zazněl první tón muzikálu, málem mi praskly bubínky. Víte, ona ta první melodie má dost pochodový ráz a dost bubnů, takže... jo, ucho zabolelo. Hned ale za okamžik už se to nějak zklidnilo nebo se ucho přispůsobilo a já už šel mráz po zádech, jen z té melodie.
Film měl dva nechutné momenty. Ten první byl zábavně nechutný. Valjean totiž zachraňuje Maria, a aby se bezpečně dostali od barikády (kde mezitím postupně umírají všichni Mariovi přátelé), musí kanály. No a řekněmě, že tam je mnoho bobků. V jednu chvíli je má Jackman až po krk. Ten druhý nechutný moment byl, když Javert spáchá sebevraždu. Je to jen takový milý skok z mostu do rozbouřené řeky. No, ale ve filmu se ta řeka postupně svažuje díky takovým kamenným blokům. Takže Javert skok a hádajte, cos e stalo? No jasně! Dopadl přímo na jeden blok. A ne, to křupnutí jsem vážně slyšet nemusela.
Každopádně film si u mě získal 100 %, byla to prostě jedna velká jízda s pár přestávkami na kapesníčky (ano, brečela jsem dvakrát). Takže pokud se chystáte do kina a máte rádi muzikály (mimochodem nechápu, jak může někdo kritizovat tento film za to, že se tam zpívá?), vřele doporučuju, nebudete zklamáni.
P.S Film je pro 12+. Zřejmě kvůli celému tématu filmu a taky těm smrtím... No, a taky kvůli scéně u prostitutek.

 
 

Reklama