Téma Týdne aneb Lyže a Mávající Expert

7. srpna 2013 v 7:30 | Ilorin |  Ilorin a její kecy

Poprvé Vám přináším článek na Téma Týdne. Protože... poprvé vím, co napsat. A to proto, že nynější téma je: Zážitky z MHD. A těch mám až moc. K nejlepším patří vidění chlápka ve středověkém oděvu a s kopím a téměř všechny těláky a výlety, kdy jsme byli nuceni se přepravovat tramvají jako jedna skupina. Protože ano, myprostě musíme zaplnit celou polovinu tramvaje a nechat tu druhou totálně prázdnou. Tady jsou ale mé dvě nejoblíbenější příhody z MHD.

Lyže
Každý už asi byl na lyžáku, co? A hádám, že většině z vás půjčovali lyže ve škole (no dobře, ale mně je půjčovali). Cesta s nimi domů nebyla tak hrozná, protože moji vnímaví a hodní prarodičové si to přihnali s autem. Problém byl až na cestě z domova do školy. Víte co? Budu psát "problém", protože já se na to upřímně těšila celý týden. Prostě jsem věděla, že budu muset jet ráno do školy trolejbusem a z nějakého důvodu jsem z toho měla druhý Vánoce. Ale k věci. Nástup: v pohodě. Už jsem si dávno vyhlídla, kam se postavím, abych zabírala, co nejmíň místa, protože je tam většinou docela narváno. Pak ale nastal problém - lyže byly doslova (a tím myslím vážně doslova) stejně vysoké jako trolejbus, pokud byli rovně. Prostě od podlahy ke stropu. A asi taky znáte ty otravné tyčky/trubky na stropě, kterých se stejně skoro nikdo nedrží (já jo, ale jen abych dokázala, jak jsem vysoká). No, tak ta tyč mi stála v cestě k mému vyvolenému místečku. Shrnuto - strávila jsem skoro dvě zastávky neustálím nahýbáním lyží na stranu, aby proklouzli a pak také další dvě nakonci jízdy, abych je odtamtud dostala. Ale přece jsem nakonec vylezla z trolejbusu šťastná a zdravá a lyže dorazili do školy (také šťastné a zdravé).
Hm... Není to tak srandovní historka, ale co. Je moje oblíbená. Už jen díky spojení lyže v trolejbusu.

Mávání aneb už chápu, proč učitelky nastupují poslední
Jednou jsme takhle se seminářem jeli tramvají. Měli jsme jet jen asi dvě stanice, ale stejně (podle mě mrhání jízdenkami, ale co). Bylo nás něco kolem 15 s jednou učitelkou. Tak čekáme na zastávce, tramvaj přijede (docela prázdná na ten čas) a my nalezeme dovnitř. Většina z nás nastupuje do prvního vagónu, jen dva experti si vlezou jinak. Učitelka ještě stojí venku, kontroluje, že všichni nastoupily. Pak zaleze taky. Nejsem si jistá, co se přestě stalo, ale když se tramvaj pomalu rozjede, vidím spolužáka, jednoho z "expertů", jak mává a stojí pořád na zastávce. V tu chvíli, moje vnitřní já se válelo smíchy na podlaze. Jen kdyby jste ho viděli - ten nevinný a přitom nějak rošťácký úsměv a ruka pomalu mávající ve větru. Opravdu netuším, co se stalo, ale hádám, že když učitelka zalezla do tramvaje, buď sám vyskočil (proč? To kvůli jeho blbosti) nebo ho i ten druhý "expert" strčil ven. Jak to bylo, to se nikdo nedozvíme. Co ale víme je, že o dve stanice později vystoupíme a čekáme dál na zastávce. Díky bohu jsem nebyla jediná, kdo si mávajícího spolužáka všimnul, učitelka ho viděla taky. Bohužel takové štěstí ostatní spolužácí neměli, a než přijela další tramvaj (díky bohu jela hned za asi tři minuty), stačila jsem obraz mávajícího spolužáka vylíčit snad desetkrát.

A jaká je vaše oblíbená historka z MHD? Napište do komentů nebo mi dejte odkaz na svůj vlastní článek na Téme Týdne :)
 


Komentáře

1 Saru Saru | Web | 7. srpna 2013 v 8:49 | Reagovat

http://dont-click.blog.cz/1308/9ti-lety-mrzacek-si-chce-sednout

To nám se stalo na táboře něco podobného, ale místo dvou zastávek jsme jich jeli z Liberce asi 100 kilometrů a sice jsme tam nenechali žádné dítě, ale osm batohů (šli jsme z celodeňáků a chtěli jsme si odpočinout, sednem na abtohy, ale už je nedáme na záda :-D. Vedoucím se enchtělo v sedm večer znova vracet do Liberce a pídit se na dopravní společnosti po 8 batozích s odznáčkem tábora :D

2 Blu-Star Blu-Star | Web | 7. srpna 2013 v 9:15 | Reagovat

http://white-snow.blog.cz/1308/zazitky-z-mhd

Moja najobľúbenejšia bola keď na nás začala kričať mužatka >.< :D

3 Siri... Siri... | Web | 7. srpna 2013 v 9:20 | Reagovat

http://kjegle.blog.cz/1308/dekuju

Mě se jednou stalo, že jsem v peněžence hledala jízdenku a jak jsem tak hrabala, tak mi vypadlo asi 70Kč v drobných na chodník před šalinu. Naprosto reflexně jsem vyskočila z šaliny a šla peníze pozbírat. Šalina odjela, ale co hůř, zůstala tam jedna moje kamarádka, která taky hledala jízdenku a nestihla zareagovat. Bylo to zastávku před hlavním nádražím, na kterým jsme se pak v obrovském davu lidí hledaly snad půl hodiny... :D

4 Katee Katee | Web | 7. srpna 2013 v 9:45 | Reagovat

Já jedu na lyžák až příští rok, ale neva :D Ta druhá mě fakt pobavila :D

5 Katrin Katrin | 9. srpna 2013 v 20:37 | Reagovat

Tak to musim zareagovat. :D Kdo byl ten co  zůstal venku? Hosty?

6 Ilorin Ilorin | Web | 10. srpna 2013 v 13:07 | Reagovat

[5]: Štěpán, kdo jinej :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.