Jak si bezpečně instalovat domy

29. července 2013 v 7:30 | Ilorin |  Návody


Po čase zase nějaký ten návod. Tentokrát jsem na jeho velkou část vpodstatě přišla já sama (ano, JÁ jsem na to přišla :)), takže pokud byste chtěli kopírovat, jedině se zdrojem (viz. ikonka v menu)
Tak jde na to

Jak si bezpečně instalovat domy i s nábytkem do hry
Pro návod jsem si vybrala tento dům, který si můžete stáhnout ZDE. Můžete si všimnout, že zrovna u tohohle autor vypsal použité downy, ale to většina lidí nedělá, takže my si toho všímat nebudeme. Jinak by ale bylo určitě chytřejší jen si zde stáhnout požadovaný obsah a ne až v budoucnu to tam vymýšlet.

A teď už k samotnému návodu


1. Stáhněte si jakýkoliv pozemek a soubor si uložte někam do samostatné složky.
2. Stáhněte si také tento program, Sims 3 Pack Multi-Extracter (nutná registrace)
3. Otevřte program. Do prvního řádku vyberte složku, kde máte sims3pack domu. Do druhého pak složku, kam chcete, aby přišli soubory (já dala stejnou). Tento program totiž přetvoří sims3packy na packages. Dejte Extract.


4. Ve Vámi vybrané složce se objevilo zřejmě něklolik packages. Pokud je tam pouze jeden soubor, nedělejte si s tím hlavu a rovnou pokračujte k bodu číslo 8.
5. Ten přichází na řadu další program, S3PE . Soubory packages, které se nám ukázaly, jsou totiž všechno downy použité v domě + soubor domu. A tento program nám ukáže, co je co.
6. Otevřeme si program. Slouží jen jako prohlížeč, takže nebojte, souborům se nic nestane. Teď si otevřeme první soubor, který se nám vytvořil převodem na packages. Dáme File - Open... a vybereme.
7. Teď záleží na tom, jestli jsme otevřeli souboru pozemku nebo jednotlivých downů. Pokud se jedná o nějaký objekt v domě, můžeme najít v seznamu pod značkou Tag zkratku THUM. Pod ní se skrývá vzhled objektu, takže můžeme vidět, co že je to vlastně za down.
Pokud se jedná o soubor pozemku, uvidíme v seznamu pod Tag vícero zkratek COMP.


8. Pokud tedy najdete soubor domu, raději si ho lépe přejmenujte.
9. Zkopírujte soubor a otevřete si složku The Sims 3 - Library. Tam vložte soubor pozemku.
10. Teď máte ve hře bezpečně nainstalovaný dům


Dodatek
Do hry můžete také dát downy, který byly s domem spojené. Jako packages by neměli dělat žádnou neplechu. Pokud Vám stačil náhled v programu S3PE, můžete je dát do hry rovnou. Pokud byste ale chtěli ještě bližší pohled, lze toho docílit programem TSR Workshop.


1. Po naběhnutí programu dáte Vytvořit Nový Projekt (Create New Project). Pak kliknete na New Import.
2. Vyberete soubor, který chcete vidět (nezapomeňte vybrat, že hledáte packages) a dejte Next.


3. Pokračujte stisknutím dalšího Next (jméno položky opravdu vymýšlet nemusíme) a po naběhnutí by se Vám měl objevit náhled předmětu.


Zpověď
Musím se Vám ale ještě s něčím svěřit. Tato metoda Vám do hry nedá všechny downy, který byli v domě. Ano, možná většinu, ale moje testy prokázaly, že ne všechny. Ukázalo se, že do hry se takto nedostanou packages, ale sims3packy ano. Píšu to zde, aby jste mi sem třeba nepsali, že mně vyšlo z programu méně souborů než uvádí autor atd. atd... Věřte ale tomu, že toto je ten nejbezpečnější způsob, jak dostat dům a downy do hry. Takhle, pokud bude dělat škodu, ho můžete během sekundy smazat a ušetříte se přeinstalace hry, která by byla nevyhnutelná, pokud byste dům instalovali normálně sims3pack přes spouštěč.


 


Komentáře

1 Frankie Frankie | Web | 29. července 2013 v 12:20 | Reagovat

super návod, taky to tak dělám, ale ne přes TSR workshop, nejde mi :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.