Jak Na Perfektní Komix - Díly

29. prosince 2012 v 21:29 | Ilorin |  Jak na komix?

Přichází další dílek našeho návodu na komixSamozřejmě důležitou součástí umění komixaření jsou díly. Jejich délka a hlavně děj.
Tak k délce. To si v podstatě každý musí vymyslet sám. Neměl by být moc krátký, aby ho čtenář jen prolétl očima a měl hotovo, ale taky ne moc dlouhý, aby to čtenáře u konce už nenudilo. Ten střed si každý musí zjistit sám. Já bych si tipla, že je to tak okolo 15 fotek + text samozřejmě. Potom si lidi nebudou stěžovat, že je to krástké, ale budou jen prosit o další!
Každý díl by měl mít nějaký určitý děj, který zapadá do příběhu. To je snad jasný, ne? Takže si prosím nechte ty vaše V tomhle díle se toho moc neděje nebo Tenhle díl je nudný! No dobře, když se jedná o takový ten přestupní díl, který má jen připravit nějaký vzrat v dalším díle, chápu to. Ale pak nechápu, proč na to ještě upozorňujete, že je to blbý! To je jako dát kamarádce dárek a hned se omlouvat, že se jí to určitě nebude líbit! A když už - je vaší prácí v podstatě (pokud chcete ten dobrý komix) udělat díl zabávný a záživný. Takže čím míň akce, tím víc vtipů! Tohle praktikuji už dost dlouho na My Crazy Family :D
Také je dobré, aby díl měl dobře stanovené téma. Například První Rande. Pokud je takové téme, nepleťte do toho třeba ještě nějaké ranní vstávání. To nás přivádí k poslednímu bodu - ukončení dílu.
Je dobré vědět, jak dobře díl ukončit. Jsou na to dva způsoby - 1.- Utnout děj v okamžiku zlomu. Například hlavní hrdinka nachytá kluka při nevěře. Nebo tak něco. Děj by pak končil třeba jen výkřikem: "Davide!" A konec. To čtenáře hezky povzbudí, aby si přečetl další díl a zjistil, jak to vlastně bylo. A pak je druhý způsob - naopak dokončit danou myšlenku dílu. Jako právě, kdyby byl díl o rande, mohlo by to končit třeba Roztržitě jsem za ním zavřela dveře a jemně se dotkla rtů - tam, kam mě políbil. Byla jsem si jistá, že jsem zrovna ten nejšťastnější člověk na světe. No, to není úplně ideální...ale stačí to. Nebo taky může díl končit nějakým vtipem (můj oblíbený způsob :D).

Díl by měl mít taky nějaký formát. Doporučuji úvodní obrázek, který se alespoň pár dlů nemění, poté oddělovač, pod něj perex, a pak až samotný díl dole s nápiskem Pokračování příště (nějaké nápisky najdete ZDE). Na konci bych taky doporučovala oddělovač a pod ním kdyžtak otázky pro čtenáře (moje nápisky ZDE) a také ještě oddělovač.

Tak to by bylo ode mne (píše se to dohromady nebo zvlášť? :)) vše, užijte si Silvestra a Nový rok!
 


Komentáře

1 Ifča // Blumett* Ifča // Blumett* | Web | 30. prosince 2012 v 12:52 | Reagovat

Přečetla jsem všechny tři návody a jsou dobrý, vlastně hodně dobrý. Nejradši bych začala hned fotit (ale na tu taky bude návod ne? :-D Že bych si ještě počkala :-D ). Ikdyž je to hloupost. Já nevymyslím, žádné normální věty - jen samý pošahaný :D

2 Sally Sally | Web | 30. prosince 2012 v 16:03 | Reagovat

Návod nemá chybu, jednoducho vieš ako na vec :-D

3 Sims3-Babu Sims3-Babu | Web | 31. prosince 2012 v 11:04 | Reagovat

Parádní návod:). Líbí se mi jak si to zpracovala. I tobě přeji Vše Nejlepší do Nového Roku:).

4 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 31. prosince 2012 v 13:37 | Reagovat

Skvělý návod, pro začátečníky se určitě hodí :)) Přečetla jsem si všechny návody a jenom mám takový dodatek k e jménům, že se nehodí nějaká "charakterová" jména, pod kterými si představýme nějakou určitou osobu např. Hermiona :) Ale to je jenom takový můj postřeh :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.