3. kapitola - Tři slepice a jeden vůl

24. června 2012 v 12:00 | Ilorin |  Zpátky do Sedla

Tak, třetí kapitolka.


Když jsem přišla dolů, domlouval se tam táta zase s těmi stěhováky. Vypadali o něco šťastnější, zřejmě proto, že měli o něco težší peněženku.
"Ehm...?" pokusila jsem se promluvit.
Táta se na mě ani neobtěžoval podívat. "Takže jak jsme se domluvili," rozpustil debatový kroužek. Pak se otočil na mě. "Co potřebuješ?"
Koukla jsem na své ušmudlané tričko. "No já jen, že bych se asi potřebovala převlíct.," a nenápadně jsem se snažila uhladit si tričko.
Táta svrašil čelo. "To nepůjde princezno. Tvoje krabice s oblečením je někde vzadu, myslím. Musíš si počkat, až to všechno vyložíme. Co kdybys sis zatím prohlédla město?" Na prohlídku jsem žádné námitky, stejně jsem chtěla poznat to malý městečko, kterému bych měla říkat domov.
A prohlýdkou jsem zjistila jedno - byla tu nuda. Teda aspoň oproti New Yorku. Prošla jsem pár uliček kolem náměstí a nikoho jsem nepotkala. Přestože byla neděle! A zase tak brzo nebylo.
Až když jsem procházela kolem nějaké vysoké budovy, která měla na štítku krásné vyvěšeno STŘEDNÍ ŠKOLA, uviděla jsem tři holky, jak tam sedí na schodech. Jedna koukala vyjeveně, druhá podezřívavě a ta poslední, která seděla uprostřed, spíš pohrdavě.
Pokusila jsem se jít dál, ale cítila jsem pořád jejich pohledy. Už jsem to nevydržela a zpříma se na ně podívala. Ta jedna ucukla pohledem, ale ostatní mě pořád pozorovali bez mrknutí oka.
Nervózně jsem zvedla ruku a rozpočitě zamávala s přihlouplým úsměvem.
Stalo se to, co se dalo čekat.
Tři dvky se okamžitě rozesmály, že se málem udusily. Zakabonila jsem se, zatnuté pěsti schovala do kapes a pokračovala v cestě.
"Hej, nádhero!" Zakřičela jedna holka ještě za mnou. "Kde se daj sehnat takový hadry?" Celá trojce se opět hlasitě rozesmála. Jasně, chtěla jsem ji nějak setřít, ale já nejsem zrovna moc dobrá v improvizaci. Odpověděla jsem tedy pravdu. "V New Yorku." Ty slepice ihned zmlkly. No jasně, mělo mě napadnout, že v takovym zapadákově jen těžko uvidí někoho oblečenýho v hadrech z velkoměsta.
Pokračovala jsem ulicí dál, než jsem došla na rozcestí. Měla jsem ještě hodně času (vlastně jsem se mohla městem toulat, jak dlouho jsem chtěla), a tak jsem to vzala jednou z těch "myších uliček", jak tomu táta rád říká. Jsou to prostě uličky ne víc než pro jednoho člověka. Tak jedna, jaká pokračovala od rozcestí, se táhla dost klikatě, takže nebylo vidět ani za další roh. A to byla velká chyba té uličky.
Když jsem takhle zahnula za jeden nečekaný roh, zjistila jsem, že mi v cestě stojí nějaký madý párek. Vlastně ne ani mladý, vypadali stejně starý jako já. Byli na sebe přitisknutí, jen jak to šlo a stejně zaplňovali skoro celou uličku. A jen tak mimochodem - i obličejem k sobě byli přitisknutí. Doslova.
Bylo mi blbý se prostě jen obrátit, jako že jsem si jich nevšimla, ale taky mi bylo blbý se přes ně nějak dostat. Nakonec jsem zvolila druhou možnost. Tušíte správně, stalo se něco blbýho.
"Můžu projít?" Pípla jsem nesměle. Nic. Pořád k sobě byli přisátí.
"Zdovolení," zamumlala jsem a trochu jsem do něho šťouchla. Teď už mě zaregistroval. I jeho kamarádka se na mě zamračeně podívala, zřejmě proto, že jsem jí sebrala ústa jejího miláčka. "Emh, mohla bych-"
"Buď vypadni nebo se přidej," zamumlal, chytil mě za pas a přitáhl k sobě tak rychle, že jsem ani nestačila zareagovat.
Bylo až s podivem, kolik věcí uměl dělat ten kluk současně. Obličejem se už blížil k mým rtům (FUJ!), jednou rukou mi sahal na zedek a mlhavě jsem viděla, že druhou sahal své společnici na prsa.
V tu chvíli jsem se probudila.
"Padej ode mě!" Odsunula jsem ho od sebe. Nevypadal, že by mu to nějak vadilo, ihned se vrátil ke své staré činosti s tou holkou. Rychle jsem se sebrala a otičila se. Než jsem zahnula za roh, slyšela jsem ho ještě říkat: "Neboj, ještě to někdy dotáhnem až dokonce."
"Vole," zamumlala jsem na rozloučenou.
 


Komentáře

1 Tý Nuš Tý Nuš | Web | 24. června 2012 v 12:23 | Reagovat

Už aby byl další díl :D

2 simii-sims simii-sims | Web | 24. června 2012 v 12:52 | Reagovat

[1]: Souhlasím :-)

3 Darkness Darkness | Web | 24. června 2012 v 12:57 | Reagovat

Zajímavé město, no =D. Jsem zvědavá, jak se Bell povede ve škole. Vždycky mě baví takovéhle části, kdy je hrdinka ještě sama a nijak nemusí řešit ostatní.
Jinak se vždycky těším na neděli, moc se mi to líbí :). Kolik má kniha už celkem stránek? :)

4 Ilorin Ilorin | Web | 24. června 2012 v 12:59 | Reagovat

[3]: No, on tohle není kniha - je to přesně určený jako povídka na blog, takže to píšu vždycky až na blogu. Ale aktuálně dodělávám 6. kapitolu.

5 Sheepy Casser Sheepy Casser | Web | 24. června 2012 v 20:01 | Reagovat

Ježiši, to byl ale díl! :-D Přesně: Tři slepice a jeden vůl. No... Souhlasím s Darkness, taky by mě zajímala ta škola... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.